• Vzdelávanie pre 21. storočie

Naša škola je od školského roka 2024/2025 zapojená do pilotného overovania
            a postupného zavádzania kurikulárnej reformy na Slovensku. Patríme medzi 400 vybraných
            škôl definovaných expertným tímom, v ktorom bolo zastúpené Ministerstvo školstva SR
            a Národný inštitút vzdelávania a mládeže (NIVaM). Škola neostáva na zmeny sama. Všetci
            učitelia dostanú počas prípravy na nový vzdelávací systém podporu. Podpora pre školy, ktoré
            budú zavádzať nové kurikulum zahŕňa metodické a didaktické usmernenia pri tvorbe
            školských vzdelávacích programov, mentoring a inovačné vzdelávania pre pedagogických
            zamestnancov a manažment školy.
            Na našej škole sa dňa 25. 4. 2024 uskutočnilo prvé prezenčné stretnutie so školami ZŠ
            Kyjov, ZŠ Orlov a ZŠ Plaveč, ktoré sa prihlásili o podporu pri zavádzaní nového kurikula od
            septembra 2024. Inovačné vzdelávanie s názvom „Škola pre 21. storočie – zmeny
            v základnom vzdelávaní“ viedla PaedDr, Viera Hodošková, učiteľka profesijného rozvoja
            z NIVAM Prešov, ktorá bude školy sprevádzať na ceste zmeny. Tešíme sa na ďalšie stretnutie.

Mgr.Ľudmila Kanuščáková - supervízor

• Apríl – mesiac lesov

29. 4. 2024

Lesy Čergovského pohoria sú neoddeliteľnou súčasťou našej krajiny. Tvoria dokonalé prírodné spoločenstvo, ktoré má nenahraditeľný význam pre nás, ľudí miestnej komunity. Apríl je mesiacom, kedy si viac ako inokedy pripomíname, že lesy sú našimi pľúcami,produkujúce čistý vzduch. Prostredníctvom outdoorových aktivít naši žiaci spoznávali okolitú prírodu, oboznámili sa s obyvateľmi lesa. Pri potulkách lesným chodníkom nechýbali ani veselé príbehy o lesných strašidlách, húkaní sovy i veľkých očiach, ktoré nás v lese vyplašili.

PaedDr. Anna Molnárová - koordinátorka ENV

• Deň Zeme 2024 – Veda na dosah

29. 4. 2024

Už od roku 1970 si každoročne 22. apríla pripomíname medzinárodný sviatok - Deň Zeme.

Hlavným cieľom environmentálnych aktivít v tomto období je zvýšiť povedomie o stále narastajúcich problémoch našej planéty, ako sú klimatické zmeny, nadmerné využívanie prírodných zdrojov a hlavne jej znečisťovanie. Prostredníctvom skupinových aktivít sa

i žiaci našej školy oboznámili s týmto problémom. Spolu s triednymi učiteľmi hľadalivhodné riešenia ako prispieť k ochrane planéty Zem.

PaedDr. Anna Molnárová - koordinátorka ENV

• Deň narcisov 2024

18. 4. 2024

Liga proti rakovine pomáha na Slovensku onkologickým pacientom a ich blízkym už 34 rokov a to aj vďaka známej zbierke Deň narcisov. Jej 28. ročník sa konal  v uliciach našich miest a obcí 18. apríla 2024. Naša škola sa taktiež zapojila do jedinečnej celoslovenskej zbierky.Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí sa do zbierky zapojili – zamestnancom a žiakom ZŠ s MŠ Kyjov, ako i všetkým dobrým ľuďom v uliciach našej obce. Tento rok sa nám podarilo vyzbierať 195,- Eur. Tieto finančné prostriedky pôjdu na pomoc tým, ktorí to najviac potrebujú – ľudí, ktorí trpia závažným ochorením.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa dokážu vcítiť do „kože“ ľudí, ktorí vo svojom živote čelia neľahkej situácii – či už ako pacienti alebo ich rodiny. Sme veľmi radi, že počas zbierky Dňa narcisov mnohí ochotne prispeli a ďakujeme každému, kto pripnutím žltého narcisu vyjadrí podporu, povzbudí nádej a prinesie pozitívnu energiu, ktorú denne všetci potrebujeme v každom uhle pohľadu na život.

Tatiana Stašenková - asistentka učiteľa